با سلام خدمت دوستان . جهت اتصال به روتر میکروتیک ابزار ها و راه ها و پروتکل های متعددی در نظر گرفته شده است . اولین ابزاری که می توان به آن اشاره کرد winbox است که بر روی ویندوز قابل اجراست . همین محدودیت ( اجرا شدن ابزار winbox تنها بر روی ویندوز ) باعث شده است تا کاربران دیگر سیستم عامل ها ، روی به سمت استفاده از پنل تحت وب و یا استفاده از پروتکل ssh بیاورند . اتصال به روتر میکروتیک توسط ssh ، مثل اتصال به دیگر سیستم ها می باشد اما اگر در داخل اوبونتو سعی کرده باشید به میکروتیک از طریق پروتکل ssh متصل بشید ، اروری مثل زیر رو دریافت خواهید کرد :

 

این در حالی است که اگر پورت 22 روتر رو اسکن کنید ، می بینید که پورت باز است . برای حل این مشکل از سویچ o- به صورت زیر استفاده می کنیم و به روتر متصل می شویم :

 

نویسنده : ایمان همایونی
ایمیل نویسنده : info@OSLearn.ir
منبع : وب سایت او اس لرن – http://oslearn.ir
از مطالب وب سایت راضی هستید ؟ رضایت خودتون رو با دونیت به ما اعلام کنید. لطفا برای دونیت روی آیکون زیر کلیک کنید.
 حمایت مالی

درباره نویسنده :

ایمان همایونی هستم، از سال 2009 با گنو لینوکس فعالیت خودم رو در زمینه ی کامپیوتر و IT شروع کردم و تا الان موفق به گذروندن دوره هایLPIC 1 / LPIC 2 / VCP5-DCV / MCITP / CCNA / MTCNA شدم . مدتی در زمینه امنیت فعالیت هایی داشتم اما در حال حاضر تمرکز خودم رو بر روی مجازی سازی و لینوکس گذاشته ام .

تمام پست های من - وب سایت من