با سلام خدمت دوستان . در آموزش های قبل در مورد اطلاعات تکمیلی مخازن دبیان صحبت کردیم . همچنین گفتیم که با انتخاب مخزنی داخلی ( داخل کشور ) ، می تواند تا حد قابل توجهی سرعت دانلود بسته ها را افزایش داد . اما در این پست راهی را معرفی می کنیم تا بتوانیم از تمام پهنای باند موجود در سرور جهت دریافت و نصب بسته ها استفاده کرد .

یکی از راه های افزایش سرعت دانلود ( بخصوص در ایران ) ، اقدام به دانلود توسط چندین کانکشن است . تقریبا تمامی برنامه های مدیریت دانلود این کار را انجام می دهد و تمام پهنای باند موجود را مصرف می کنند . اما به صورت پیش فرض‌، دانلود بسته ها توسط apt-get خلاصه به یک کانکشن می شود .

طبیعتا می توان با استفاده از ابزاری تعداد کانکشن های زمان دانلود را افزایش داد . نام ابزار apt-fast نام دارد که در ادامه به آن می پردازیم .

در واقع کارکرد apt-fast به این صورت است که با ابزاری مثل aria2c اقدام به دانلود بسته ها کرده و سپس آن ها را نصب می کند . پس در مرحله اول لازم است تا ابزار aria2c را نصب کنیم . برای این منظور :

حال برنامه را از گیت هاب دانلود کرده و اقدام به نصب آن می کنیم :

برای تست نرم افزار کافیست اقدام به نصب یک برنامه ( به عنوان مثال php5 ) کنیم :

OSLearn.ir_00

نویسنده : ایمان همایونی
ایمیل نویسنده : info@OSLearn.ir
منبع : وب سایت او اس لرن – http://oslearn.ir
از مطالب وب سایت راضی هستید ؟ رضایت خودتون رو با دونیت به ما اعلام کنید. لطفا برای دونیت روی آیکون زیر کلیک کنید.
 حمایت مالی

درباره نویسنده :

ایمان همایونی هستم، از سال 2009 با گنو لینوکس فعالیت خودم رو در زمینه ی کامپیوتر و IT شروع کردم و تا الان موفق به گذروندن دوره هایLPIC 1 / LPIC 2 / VCP5-DCV / MCITP / CCNA / MTCNA شدم . مدتی در زمینه امنیت فعالیت هایی داشتم اما در حال حاضر تمرکز خودم رو بر روی مجازی سازی و لینوکس گذاشته ام .

تمام پست های من - وب سایت من