سلام . همانطور که مستحضر هستید دستورات زیادی برای مدیریت پروسس ها وجود داره که همگی به نوبه خودشون در شرایط مختلف کارساز و موثر هستند . کسانی که از لینوکس به عنوان سیستم عامل سرور خود استفاده می کنند ، هر چند استفاده از کنترل پنل هایی مثل دایرکت ادمین یا پلسک کار را بسیار ساده نموده است اما گهگاه به نظر می رسد که دانستن برخی از مهمترین دستورات لینوکس می تواند در مدیریت بهتر سرور نقش به سزایی را ایفا نماید.

یکی از این دستورات pidof هست که الفبای این دستور به شکل زیر هست :

حال با استفاده از wc و سویچ w تعداد این پروسه ها کلمات را بدست می آوریم :

همان طور که گفته شد در دستور فوق ابتدا PID های پروسس های httpd را دریافت کردیم سپس با دستور wc تعداد کلمات (words) را شمارش کردیم .

روشی دیگر !!!!

دقیقا مثل بالا عمل کردیم با این تفاوت که فاصله های بین خروجی دستور pidof را به new line تبدیل کردیم سپس با استفاده از سویچ l تعداد هر خط را شماردیم که دقیقا برابر با تعداد پروسس ها است .

از این مطلب راضی هستید ؟ می خواهید به سایت کمک کنید ؟ رضایت خودتون رو با دونیت به ما به مبلغ 1,500 تومان اعلام کنید .

برای دونیت روی خرید کلیک کنید . با تشکر

[parspalpaiddownloads id=”8″]

درباره نویسنده :

محمد ورمزیار هستم معروف به N3td3v!l ، دانشجوی کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ، از سال 2006 تا به حال در حوزه لینوکس و شبکه تحت عنوان هک و امنیت فعالیت میکنم ، اهل تهرانم ، دارای مدارک و تجربه در زمینه های CEH ، Security ، CCNA routing ، LPIC ، RHCE ، unix & BSD ، ISMS و علاقه شدیدی به کار روی مباحث جدید توی حوزه لینوکس و یونیکس دارم .

تمام پست های من - وب سایت من