با سلام خدمت دوستان . برای مانت کردن دستی یک هارد لازم است تا آدرس هارد یا پارتیشن ها خودمون رو وارد کنیم . معمولا این کار رو از طریق uuid انجام نمی دیم که همین باعث بروز مشکلاتی می تواند باشد که در ادامه مقاله به آن می پردازیم .

فرض کنید یک لینوکس در داخل ESXI Server دارید که حکم فایل سرور را در شبکه بازی می کند ، یعنی کلی هارد فیزیکی به آن متصل شده است . برای مانت کردن این دیسک ها می توان اسکریپتی نوشت که دستور mount را به صورت خودکار در سرور اجرا کند و تمام پارتیشن ها را مانت کند .

نکته اصلی این جاست که به عنوان مثال dev/sdb1/ منحصر به فرد یک هارد و پارتیشن نیست ! یعنی اگر یکی از هارد را از مدار خارج کنید ، هاردی دیگر این آدرس را به خود می گیرد . همین موضوع باعث می شود تا مانت کردن از این طریق همراه با مشکلاتی باشد .

برای حل این موضوع کافیست برای اشاره به یک هارد و پارتیشن خاص ، از uuid که یونیک و منحصر به فرد می باشد ، استفاده کنیم . برای این منظور کافیست دیسک خود را به صورت زیر ( به عنوان مثال ) مانت کنیم :

اما این سوال پیش می آید که uuid مربوط به پارتیشن های مختلف را از کجا باید پیدا کرد . برای این منظور کافیست به شکل زیر عمل کنیم :

OSLearn.ir_004

 

نویسنده : ایمان همایونی
ایمیل نویسنده : info@OSLearn.ir
منبع : وب سایت او اس لرن – http://oslearn.ir
از مطالب وب سایت راضی هستید ؟ رضایت خودتون رو با دونیت به ما اعلام کنید. لطفا برای دونیت روی آیکون زیر کلیک کنید.
 حمایت مالی

درباره نویسنده :

ایمان همایونی هستم، از سال 2009 با گنو لینوکس فعالیت خودم رو در زمینه ی کامپیوتر و IT شروع کردم و تا الان موفق به گذروندن دوره هایLPIC 1 / LPIC 2 / VCP5-DCV / MCITP / CCNA / MTCNA شدم . مدتی در زمینه امنیت فعالیت هایی داشتم اما در حال حاضر تمرکز خودم رو بر روی مجازی سازی و لینوکس گذاشته ام .

تمام پست های من - وب سایت من