سلام مجدد . این بار شبکه ای بزرگ و سازمانی رو فرض نکنید :ی فرض کنید من سرویسی رو سیستم خودم دارم که روی آی پی 127.0.0.1 و پورت 8888 سرویس دهی میکنه . طبیعتا این آدرس رو فقط می تونم توی سیستم خودم ازش استفاده کنم . اما برای این که بتونم با گوشی هم از این سرویس استفاده کنم لازم هست که polipo رو نصب کنم و بیام این آدرس 127.0.0.1 رو روی آی پی درون شبکه ای خودم بندازم تا برای بقیه سیستم ها هم قابل دیدن و استفاده باشه .

برای نصب روی debian کافیست به شکل زیر عمل کنیم ( داخل مخازن هست )‌ :

مسیر فایل کانفیگ :

حالا برای استفاده لازم است به شکل زیر عمل کنیم :

توجه داشته باشید که داخل خط دوم شبکه روی برای 192.168.1.0/24 مجاز دونستیم اگه روی network دیگری هستید و یا می خواهید برای subnet mask ای دیگر دیگر اجازه صادر کنید , لازم به تغییر است .

حال میتونید روی آی پی سیستم خودتون و روی پورت 8123 از این سرویس استفاده کنید . راستش روی سیستم خودم لازم به پیاده سازی همچین چیزی داشتم که در آخر این شکلی این مشکل رو حل کردم .

برای استفاده از دیگر سیستم ها هم کافیست از داخل مروگر http proxy رو روی آی پی سیستم مقصد و پورت رو هم 8123 قرار بدید . به عنوان مثال :

connection_settings

منبع : او اس لرن دات آی آر | http://OSLearn.ir

نویسنده :E2MA3N

از این مطلب راضی هستید ؟ می خواهید به سایت کمک کنید ؟ رضایت خودتون رو با دونیت به ما به مبلغ 1,500 تومان اعلام کنید .

برای دونیت روی خرید کلیک کنید . با تشکر

[parspalpaiddownloads id=”8″]

درباره نویسنده :

ایمان همایونی هستم، از سال 2009 با گنو لینوکس فعالیت خودم رو در زمینه ی کامپیوتر و IT شروع کردم و تا الان موفق به گذروندن دوره هایLPIC 1 / LPIC 2 / VCP5-DCV / MCITP / CCNA / MTCNA شدم . مدتی در زمینه امنیت فعالیت هایی داشتم اما در حال حاضر تمرکز خودم رو بر روی مجازی سازی و لینوکس گذاشته ام .

تمام پست های من - وب سایت من